Kustovnice čínská

499

Nové

GOU QI ZI

Sušené plody kustovnice čínské.

Více informací

4 ks

Skladem

85,00 Kč

86,25 Kč za balení

Parametry

Složení kustovnice čínská
Balení 100g
Dávkování Doporučená denní dávka je 6 - 15 g suchých plodů.

Více informací

  • kustovnice čínská
  • goji
  • čínsky - gou qi zi
  • latinsky - lycium chinensis

Goji jsou sušené plody kustovnice čínské (lycium chinensis). Obsahují 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních (např. tryptofan či isoleucin) a až 21 stopových prvků (např. zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor). Goji jsou jedním z nejbohatších zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na zemi (což naznačuje už jejich jasně červená barva).

Vedle značného množství beta-karotenu, díky němuž jsou Goji vydatnější než mrkev, dále obsahují vitamíny C, B1, B2, B6, E a beta-sitosterol. Tento rostlinný sterol se podpůrně využívá při zvýšené hladině cholesterolu, dále při problémech s prostatou a má také protizánětlivý účinek. Naprosto unikátní pro Goji je pak skupina lycium polysacharidů. To jsou výjimečně silné antioxidanty, které neutralizují volné radikály (vznikají např. jako vedlejší produkt dýchání a jsou považovány za hlavní příčinu stárnutí a degenerace organismu). Tím pomáhají zabraňovat poškození buněk a stárnutí organismu.

Goji mají světle červenou barvu a jsou velké asi jako sušené hrozinky. Kustovnice čínská chutí připomíná něco mezi brusinkou, třešní a šípkem. Goji rostou v úrodné půdě himalájských podhůří na středně velikých keřích. V těchto oblastech, kde jsou Goji běžnou součástí jídelníčku, najdeme obyvatelstvo s nejdelším průměrným věkem na Zemi. Tradiční čínská medicína od nepaměti považuje Goji za potravinu podporující dlouhověkost, vitalitu a sexuální potenci.

Goji jsou při sklizni lehce setřeseny na plachty a poté usušeny v polostínu, dokud neztratí většinu vody. Celý proces pěstování a zpracování je velice šetrný a striktně se vyhýbá umělému dosoušení a jakémukoliv použití chemikálií. Tím je dosaženo maximální „živosti“ sušených plodů a tedy zachování jejich nejvyšší možné nutriční hodnoty.

Goji se konzumují samotné jako mimořádně zdravá svačinka, nebo se přidávájí do cereálních směsí a jogurtu. Skvělé je také přidávat goji do ovocných koktejlů a šejků, jejichž základem může být třeba super výživné konopné mléko. Čínskou specialitou je příprava čaje z Goji, podobně jako to my děláme s šípky. Goji lze přitom sníst i po vyluhování.

Kustovnice čínská hraje nezastupitelnou roli v tradiční čínské medicíně. Je považována za léčivou potravinu podporující dlouhověkost, sílu a sexuální potenci. Výrazně posiluje obranyschopnost organizmu, zlepšuje krvetvorbu, pomáhá snižovat krevní tlak, obsah tuku i cukru v krvi, harmonizuje činnost jater i ledvin.

Plody kustovnice čínské se mohou konzumovat samotné nebo se přidávají do různých jídel.

Složení:

sušené plody kustovnice čínské

Dávkování:

Doporučená denní dávka je 6-15 g suchých plodů.

Balení:

100g

Zákazníci, kteří si koupili stejné zboží, koupili také: