Kustovnice čínská

499

Nové

GOU QI ZI

Sušené plody kustovnice čínské.

Více informací

Toto zboží již není na skladě

85,00 Kč

86,25 Kč za balení

Parametry

Složení kustovnice čínská
Balení 100g
Dávkování Doporučená denní dávka je 6 - 15 g suchých plodů.

Více informací

  • kustovnice čínská
  • goji
  • čínsky - gou qi zi
  • latinsky - lycium chinensis

Goji jsou sušené plody kustovnice čínské (lycium chinensis). Obsahují 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních (např. tryptofan či isoleucin) a až 21 stopových prvků (např. zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor). Goji jsou jedním z nejbohatších zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na zemi (což naznačuje už jejich jasně červená barva).

Vedle značného množství beta-karotenu, díky němuž jsou Goji vydatnější než mrkev, dále obsahují vitamíny C, B1, B2, B6, E a beta-sitosterol. Tento rostlinný sterol se podpůrně využívá při zvýšené hladině cholesterolu, dále při problémech s prostatou a má také protizánětlivý účinek. Naprosto unikátní pro Goji je pak skupina lycium polysacharidů. To jsou výjimečně silné antioxidanty, které neutralizují volné radikály (vznikají např. jako vedlejší produkt dýchání a jsou považovány za hlavní příčinu stárnutí a degenerace organismu). Tím pomáhají zabraňovat poškození buněk a stárnutí organismu.

Goji mají světle červenou barvu a jsou velké asi jako sušené hrozinky. Kustovnice čínská chutí připomíná něco mezi brusinkou, třešní a šípkem. Goji rostou v úrodné půdě himalájských podhůří na středně velikých keřích. V těchto oblastech, kde jsou Goji běžnou součástí jídelníčku, najdeme obyvatelstvo s nejdelším průměrným věkem na Zemi. Tradiční čínská medicína od nepaměti považuje Goji za potravinu podporující dlouhověkost, vitalitu a sexuální potenci.

Goji jsou při sklizni lehce setřeseny na plachty a poté usušeny v polostínu, dokud neztratí většinu vody. Celý proces pěstování a zpracování je velice šetrný a striktně se vyhýbá umělému dosoušení a jakémukoliv použití chemikálií. Tím je dosaženo maximální „živosti“ sušených plodů a tedy zachování jejich nejvyšší možné nutriční hodnoty.

Goji se konzumují samotné jako mimořádně zdravá svačinka, nebo se přidávájí do cereálních směsí a jogurtu. Skvělé je také přidávat goji do ovocných koktejlů a šejků, jejichž základem může být třeba super výživné konopné mléko. Čínskou specialitou je příprava čaje z Goji, podobně jako to my děláme s šípky. Goji lze přitom sníst i po vyluhování.

Kustovnice čínská hraje nezastupitelnou roli v tradiční čínské medicíně. Je považována za léčivou potravinu podporující dlouhověkost, sílu a sexuální potenci. Výrazně posiluje obranyschopnost organizmu, zlepšuje krvetvorbu, pomáhá snižovat krevní tlak, obsah tuku i cukru v krvi, harmonizuje činnost jater i ledvin.

Plody kustovnice čínské se mohou konzumovat samotné nebo se přidávají do různých jídel.

Složení:

sušené plody kustovnice čínské

Dávkování:

Doporučená denní dávka je 6-15 g suchých plodů.

Balení:

100g

Zákazníci, kteří si koupili stejné zboží, koupili také: