Hebkost labutí šíje

037

Nové

NEI XIAO LUO LI WAN mod.

TCM účinky:

  • Upravuje oběh energie čchi QI ZHI a krve YU XUE
  • Rozpouští hlen TAN
  • Vylučuje horkost RE
  • Rozptyluje zduřeniny

Více informací

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

379,00 Kč

Parametry

Složení Xia ku cao, Hai ge ke, Bo he , Dang gui, Hai zao, Chen pi, Jie geng, Lian qiao, Mang xiao, Shan zhu yu, Tian hua fen, Zhe bei mu, Zhi gan cao
Balení 100 tablet / 30 g
Dávkování 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety

Více informací

Složení:

    Xia ku cao (Černohlávek obecný - nať s květenstvím)
    Hai ge ke (Škeble - lastura)
    Bo he (Máta - nať)
    Dang gui (Děhel čínský - kořen)
    Hai zao (Hroznovice bledá - stélka řasy)
    Chen pi (Mandarinka obecná - perikarp pečený)
    Jie geng (Platykodon velkokvětý - kořen)
    Lian qiao (Zlatice převislá - plod)
    Mang xiao (Glauberova sůl - minerál)
    Shan zhu yu (Dřín lékařský - plod)
    Tian hua fen (Vlasokvět Kirilův - kořen)
    Zhe bei mu (Řebčík thunbergův - cibule)
    Zhi gan cao (Lékořice - uprav. kořen)
    Mikrokrystalická celulóza (MCC) 1 %
 

Dávkování:

3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 – 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 – 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje – vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe buď 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle - neznamená to však, že musíte býti nutně najedení. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky  zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin). Zde je několik způsobů, jak optimálně užívat bylinné produkty:

  • Jednoduše spolknutím celých tablet a zapitím čistou vodou.
  • Tablety nejprve rozdrtíme na prášek (kupř. ve hmoždíři), zalijeme ve sklenici 2 dcl horké vody, rozmícháme a teplé vypijeme (podobně jako hořkou kávu, ale v tomto případě i s „bylinným lógrem“). Tento způsob je také nejúčinnější!
  • Pro některé děti se osvědčil i tento způsob: rozdrtíme tablety na prášek a přidáme do čaje, který osladíme kupř. Sladěnkou či Sladovitem (ječmenný slad z prodejen zdravé výživy) nebo přidáme do polévky či jiného jídla, aby tak byly většinou hořké tablety pro ně poživatelnější.
  • V případě chronických potíží či dlouhodobého užívání bylinných tablet je možno použít i tento způsob: veškeré tablety, které se doporučují během dne užívat (kupř. 3x2 tbl denně od 2 různých produktů = 12 tablet celkem), rozpustíme všechny najednou a dohromady v ranním Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a pečlivě rozmícháme tak, abychom vše vypili a dole nezůstal žádný “lógr”. Navíc tato ranní snídaně se stane i chutnější a lahodnější.
  • Ideální také je všechny bylinné tablety v denní dávce (obvykle 12 a více tablet) rozpustit v cca 0,5 l horké vody a tento vlažný nápoj popíjet (nejlépe z termosky) během celého dne jako kávu, v tomto případě nezávisle na jídle. Před požitím nápoje je vždy nutno s termoskou zatřepat!

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Nepřítomnosti horka RE a hlenu TAN, opatrně užívat v těhotenství - tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci a ne déle než 1 měsíc. Více o čínských pojmech zde.


Balení:

100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)


zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o., [převzato 2017-10-25] Dostupné z:
Více na: https://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/tablety/037-hebkost-labuti-sije

Zákazníci, kteří si koupili stejné zboží, koupili také: